Iveta Peclinovská

pri-potapeni.jpg

Někdo hledá způsob, někdo důvod...

Jsem naprosto obyčejná holka (tedy spíš vdaná žena), kterou zajímá vaření a biologie.

A právě od vaření a poznání buněčných pochodů jsem došla až k rostlinné kosmetice. Může to znít divně, ale je to tak. Vaření se řešilo a řeší stále. Nechceme své tělo zbytečně "zanášet" chemickými pomocníčky. Proč? Možná sami přesně nedokážeme odpovědět, ale víme, že je to pro tělo méně nebo více cizí. 

A to si myslím také. Nemusíme mít nutně doktorát, abychom tak nějak intiutivně svému tělu spíše pomáhali než mu cíleně škodili. Věřím totiž na vnitřní svědomí a přesvědčení. Pro někoho to může znít jako klišé, ale tyto myšlenkové pochody mohou přispět k lepší odezvě v každé naší buňce. Epiginetika - vědní obor, který v dnešní době hýbe světem, je přesně to, čemu já věřím. A to je myšleno tak, že vlastním chováním, prožitkem a skutky ovlivníme sami opravdu hodně. A nemusí za to všechno naše geny!:).

Proto pojďme poznávat lepší cesty v rostlinné kosmetice, které nás povedou nejen ke spokojenější kůži, ale hlavně ke šťastnému a pokornému pocitu, že to jde. A to je právě ono. Když to jde jinak a lépe, nebudeme se zbytečně tolik trápit poškozenou pokožkou, ekzémy aj. a to v nás dovede k příjemnějšímu prožívání běžných dnů. A začnou se dít věci, které na vlastní kůži můžete pocítit.