
K přesličce jsem měla vždy velký respekt...
Ať už byl vytvořený respekt na základě možné záměny přesličky rolní (Equisetum arvense) s přesličkou bahenní (Equisetum palustre) či kvůli její zvláštní stavbě a charakteristice...
Nicméně, pokud použijeme tu správnou přesličku - přesličku rolní. Můžeme z ní ledascos vykouzlit. Obsahuje totiž velké množství kyseliny křemičité, která může pomoci při nejednom neduhu.
U kožních problémů se může přičinit k zacelení drobných jizviček po akné, přímo na akné - obecně hojivé účinky. Mimo kůži - ve formě čaje a tinktur je přeslička zaměřená na vlasy, nehty - naše kožní deriváty.
A proč mě přeslička takhle moc facinuje? Nejen pro své výše uvedené účinky, ale zejména pro svůj charakteristický vzhled. Při přesličkových toulkách po lese se mi najednou zdá, že to s přírodou není tak zlé. Přeslička je doslova pravěká bylina, svou stavbou se v mnohém liší od "normálních" bylin a její charakterické kořínky (rhizoidy) mne přestanou fascinovat. Nebojte - přesličky nevyškubávám po tunách, ale jednou si to zkuste a uvidíte sami;)
Zde je přesličkový lotin (velké množství pesličkového výluhu) obohacený o extrakt z mořských řas
Esence jsou citrusové, obohacené o santalové dřevo - pro připomenutí dřevitější přesličky.
Složení:
přesličkový silný výluh v destilované vodě
mandlový olej
olej z vinných hroznů
extrakt z mořských řas
rostlinný emulgátor glyceryl stearát
konzervant leucidal
rostlinné esence: citrón, grep, santalové dřevo