Hygiena u miminek

Napsal Iveta Peclinovská (») 11. 11. 2017 v kategorii Mimi, přečteno: 1115×
vlhcene-komercni-ubrousky_3.png

Ano, už mohu naprosto živě popsat mé první i druhé dojmy v péči o dětskou pokožku, zejména při přebalování. 

Nejsem asi první, která již v porodnici přišla do kontaktu s jednorázovými hygienickými produkty - typu mnou tak "oblíbené" vlhčené ubrousky, "papírové" plenky (ano, slovo papírové je oprávněně v uvozovkách - jelikož tento produkt má do papíru hoodně daleko..), různé mycí "dětské" gely, krémy (sudocrem, bepanthen). 

Nechci to zbytečně zveličovat..jen z toho mám trochu pocit samozřejmosti. Někomu by se po návratu z porodnice mohlo zdát, že žádné jiné možnosti nejsou to pravé. Vždyť skoro vše, co je zde prezentováno, je také doporučováno zdravotními sestřičkami (někdy také doktory). 

Z mého pohledu je proto dost těžké hledat něco jiného - ne tak mohutně komerčně propagovaného a hlavně méně zatěžující jak miminko, tak životní prostředí.  

A jaké jiné cesty volit? Tak například..: 

  1. vlhčené ubrousky - mám nakoupený Perlan, bambusové pleny - ubrousky (pokud je velký formát tak nastříhám a mám je v krabičce vždy po ruce) + sprejový aplikátor s čistou vodou + pár kapek mandlového/jojobového oleje. Při každém používání si vezmu ubrousek, který navlhčím vodou a přikapu olej (nemusí být vždy). Další možností je použití bambusové/froté žínky, kterou mám předem namočenou v teplé vodě (ano, zde je to obtížné na cestách nebo mimo domov). 
  2. "papírové pleny" - vyžívám z cca 85% látkové plenky. Na cestách nebo při nemožnosti velkého prádla používám plenky s citlivější ekologickou stopou než "normální ropné":). 
  3. krémy zejména na prdelku - tak tady už se můžeme vyřádit dle svého uvážení. V první miminkovské vlně je to Sněhová vločka

Ano, uznávám, že je to někdy časově náročnější než prostě sáhnout po expres produktu. Pořád jsme ale u priorit a tak nějak normální cestě...

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Klára z IP 193.164.219.*** | 22.12.2021 10:09
Ano tak jsem to měla taky v porodní jsme dostali takový, uvítací balíček pro miminko, balík jednorázových plen, nějaké krémy a malý dětský šampon a dudlík a nějaký dětský ručník. Ale celou dobu jsem jela látkové pleny, jen když šel malý na hlídání tak jsem dávala jednorázové. Jinak jsem koukala že jsou zase dost populární a začli se zase prodávat třeba zde www.jasminecz.cz/kategorie/latkove-pleny/ a myslím že je to dobře protože to jsou kila odpadu za týden.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel šest a třináct